Autorizovaný dealer SCANIA pro západní Čechy Scanwest Plzeň spol. s r.o. Scanwest Plzeň spol. s r.o.

Scania novinky - duben 2023Dubnové novinky ze světa Scania

Nová generace baterií pro elektromobily, nové palubní desky, světové finále soutěže Top Team… Duben byl ve světě Scanii plný událostí. Podívejte se na jejich průřez.

Scania chystá digitální palubní desku


Vozidla Scania dostanou novou digitální palubní desku, kterou jsme již představili ve světové předpremiéře. Všechny podrobnosti doplníme v průběhu roku 2023.

Nové řešení dostalo název Smart Dash a má zaručit nejen bezproblémové ovládání palubních systémů včetně těch asistenčních, ale i plynulé propojení s digitálními službami, jako je portál MyScania a aplikace Scania Driver.

smart dash truck.jpeg

více v tiskové zprávě

Nová palubní deska je součástí nové modulární elektronické architektury, která přinese v souladu s politikou společnosti Scania i bezpečnostními předpisy Evropské unie nové bezpečnostní systémy, kybernetické zabezpečení na té nejvyšší úrovni a také možnost bezdrátových aktualizací softwaru, což omezí počet nutných návštěv servisu. Na silnicích se nová palubní deska objeví v průběhu roku 2024.

Nová baterie vydrží 1,5 milionu kilometrů

Partnerství společností Scania a Northvolt uzavřené v roce 2017 přineslo své ovoce: baterii vytvořenou speciálně pro elektrická nákladní vozy s životností 1,5 milionu kilometrů. Pokryje tak celou životnost vozidla.

baterie.jpg

„Při zahájení vývoje bateriového článku jsme se zaměřili na vysoký výkon, nízké provozní náklady a dlouhou životnost. Rozhodli jsme se pro požadavek, aby článek umožnil těžkému nákladnímu vozidlu najet až 1,5 milionu kilometrů. Testy ukázaly, že tento požadavek lze nejen splnit, ale i překročit,“ říká generální ředitel společnosti Scania Christian Levin.

Bateriové články se vyrábí v továrně Northvolt Ett na severu Švédska a to za využití energie z obnovitelných zdrojů. Jejich uhlíková stopa je tak v porovnání s běžným oborovým standardem třetinová. Vyrobené články se budou následně v novém závodě Södertälje skládat do „packů“, aby se následně daly využít při výrobě nákladních vozidel. Více informací zde.

Získejte digitální služby Scania až na pět měsíců zdarma

Chcete mít v každé chvíli dokonalý přehled o svém vozovém parku? Pak je ten pravý čas přejít na služby portálu MyScania. S jeho pomocí budete schopni znát polohu svých vozidel, jejich trasy, jízdní doby, výkony řidičů, dostanete upozornění na nenadálé události, nebo se na dálku objednáte na servis.

Služby MyScania si navíc nyní můžete pořídit výhodněji. Podle počtu let, na něž uzavřete smlouvu, získáte stejný počet měsíců používání služby zdarma. Pro příklad: pokud uzavřete smlouvu na dva roky, budete mít digitální služby zdarma po dobu prvních dvou měsíců, v případě pětileté smlouvy to bude prvních pět měsíců.

portal.jpg

A to není vše, do konce roku máte možnost bezplatně vyzkoušet také službu Scania Zone, s jejíž pomocí můžete ve vybrané oblasti automaticky například snížit maximální rychlost vašich vozidel. Nemusíte tak zbytečně platit za pokuty tam, kde se vaši řidiči často „zapomínají“.

Chcete vědět více? Kontaktuje naše prodejce servisních služeb

Finále soutěže Top Team vyhráli mechanici z Německa

Týmy mechaniků Scania se pravidelně od 80. let utkávají v soutěži Top Team, která má prověřit jejich znalosti, um i schopnost týmové spolupráce. Ročník 2022/2023 nakonec zvládl nejlépe tým z Německa. V celosvětovém finále ve švédském Södertälje za nimi skončil Nový Zéland a třetí byla Brazílie.

topteam.jpg

Nejlepším týmem z České republiky byli Perníkáři z Pardubic, kteří se vloni v září probojovali do regionálního finále v Senci u Bratislavy.

Nejbližší servis Scania naleznete zde


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů