Autorizovaný dealer SCANIA pro západní Čechy Scanwest Plzeň spol. s r.o. Scanwest Plzeň spol. s r.o.

Spotřeba je SUPERSpotřeba nové SCANIA SUPER

Před nedávnem jsme poskytli demo vozidlo na testování několika našim zákazníkům. Zajímalo nás, jak jestli i u nich dosáhne nová SCANIA SUPER slibované 8% úspory ve spotřeba nafty oproti současnému hnacímu řetězci. Zde jsou zkušenosti společnosti  AD BOČAN S.R.O.:

Naše firma používá tahače SCANIA již více než 20 let a SCANIA měla vždy výbornou spotřebu. Zejména s příchodem motorů Euro 6 a pak také nové generace se spotřeba snížila v řádech litrů. Už proto jsme byli moc zvědaví, jestli je vůbec ještě reálné spotřebu snížit. SCANIA ve své prezentaci nového hnacího řetězce slibovala až 8%. Ne že bychom byli nevěřili, ale přece jen ……. 8% je opravdu hodně.

Minulý měsíc jsme měli možnost spotřebu otestovat. S prodejcem jsme se domluvili, že pro test využijeme naši pravidelnou linku, kde máme 5 let stejného řidiče,
téměř konstantní tonáž a náš řidič má vždy velmi vysoké hodnocení od Scania Fleet Management.

Pro potvrzení objektivity testu jsme ještě po testu dali na týden řidiči náš nejnovější tahač SCANIA S 450, který měl najeto stejné kilometry (tj. cca 30.000 km), abychom neporovnávali pouze se zajetým vozidlem. Výsledek testu nás velmi příjemně překvapil. Nový tahač SCANIA SUPER jezdil v rozmezí 21.7 – 22.3 l / 100 km.
Náš tahač jezdil v rozmezí 24.1 – 24.6 l / 100 km. Takže pokud porovnáme nejnižší dosažné spotřeby, výsledek je úspora ve výši 10% a to je opravdu SKVĚLÉ!

Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že pro všechny uživatele bude spotřeba nové SCANIA prostě SUPER.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů