Autorizovaný dealer SCANIA pro západní Čechy Scanwest Plzeň spol. s r.o. Scanwest Plzeň spol. s r.o.

Elektrická nákladní vozidla SCANIAELEKTRICKÁ NÁKLADNÍ VOZIDLA - STÁLE PŘESVĚDČIVĚJŠÍ VOLBA

Přepravní společnosti, města a spotřebitelé mají silný vliv na přechod těžké dopravy k udržitelným řešením a zejména pak k elektrifikaci. Současný technologický pokrok má také za cíl snížit náklady na provoz takových vozidel. To vše přispívá k tomu, že čas elektrifikace pomalu přichází.

 obrazek 1.jpg

Existuje několik různých technologií, které světu umožní zbavit dopravní řetězec emisí CO2 a společnosti Scania pomohou splnit její vlastní, vědecky podložené klimatické cíle. Elektrifikace bude bezpochyby hrát klíčovou roli v dosažení dekarbonizace.

Společnost Scania očekává, že ve střednědobém horizontu budou celkové náklady na vlastnictví těžkých distribučních nákladních vozidel poháněných bateriemi srovnatelné s vozidly poháněnými fosilními palivy. Baterie budou levnější a jejich životnost se bude prodlužovat. To připravuje půdu nejen pro elektrifikované distribuční nákladní vozidla, ale za několik let také pro elektrifikovaný provoz na dlouhé vzdálenosti.

Nejde však jen o vozidla. Elektrifikace se může prosadit pouze tehdy, pokud budeme spolupracovat s našimi zákazníky a partnery na straně infrastruktury a dodávek energie. Pak můžeme dostat elektrické nákladní automobily poháněné obnovitelnou energií na silnice. Kromě toho potřebujeme veřejné investice do nabíjecí infrastruktury a vybudování rozvodné energetické sítě.

Zdroj: Oficiální tisková zpráva


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů